При
директните продажби човек работи самостоятелно и печели само от собствения си
труд. Моделът е: Работиш - печелиш, работиш - печелиш, работиш - печелиш… Но
ако не работиш - не печелиш, не работиш - не печелиш, не работиш - не печелиш …
При този начин на работа човек е роб на работата си и работи за пари. Колкото
повече пари заработва, толкова по-малко свободно време му остава. Ако реши
да не работи, парите му започват да свършват…
В
Мрежовия маркетинг се гради екип от много хора, които работят по малко, и всеки
печели процент от труда на цялата група, която е изградил. При това в тази
група влизат не само хората, които той лично е включил, но и всички хора, които
са включени от сътрудниците му. Така само един сериозен сътрудник може да
привлече хиляди хора в организацията ви, а вие да печелите от това много пари
години наред!
Тук
моделът е друг - отначало: Работиш - не печелиш, след това Работиш - печелиш, а
най-накрая Не работиш - печелиш… Отначало работиш, без да получаваш пари,
защото изграждаш групата си. След време, когато в групата ти има поне 10-20
активни сътрудници, започваш да работиш и да печелиш, като ти се плаща за
резултатите на цялата ти организация! А като напреднеш, започваш да печелиш
даже и когато спиш. Получаваш пари всеки месец, години наред, цял живот,
независимо от личния си труд, ако организацията ти работи добре. Тогава
разполагаш освен с много пари, също и със свободно време, което можеш да
ползваш както искаш! Даже можеш да завещаеш бизнеса си на децата си!
Представете
си, че имате продукт, който струва 50 лв. Искате да постигнете оборот 1 милион
за една година. При директните продажби трябва да наемете 100 продавача и да им
наложите норма на продажби по 10 000 лв. на човек: 100 х 10 000 = 1 000 000
В
Мрежовия маркетинг просто обръщаме числата, за да постигнем същия резултат. Тук
10 000 човека правят оборот от по 100 лева или само по 2 продукта на човек! 10
000 х 100 лева = 1 000 000 лева. При това в много случаи не става дума за
продажби, а за лична употреба на продуктите.
Точно за това говореше Дж. Пол
Гети, когато казва: "По-скоро бих печелил по 1% от усилията на 100 човека,
отколкото 100 % от усилията на един". А той знаеше някои неща за това как
се правят пари!
Можете
ли да успеете?
Може
би си мислите "Е, аз не желая да продавам нищо. Не ме бива в
продажбите". Великолепно! Защото мрежовият маркетинг не се крепи на
продажби, а на препоръки. Вие вече правите мрежов маркетинг - просто не ви
плащат. Това би трябвало да ви засяга малко. Бихте ли искали да видите как може
да ви се плаща за нещо, което вече правите? Вече сте специалист! Как е възможно
това ли? Препоръчвали ли сте някога филм, книга, ресторант или нещо друго на
приятел, колега или член от семейството? Разбира се че сте го правили - правим
го през цялото време. Ако някой се възползва от вашата препоръка и наистина
хареса филма, мислите ли, че ще го препоръча на някой друг? Разбира се - този
вид препоръка "от уста на уста" се случва всеки ден.
Нека
ви задам един интригуващ въпрос. Вие сте платили, за да гледате този филм,
нали? И хората, на които сте го препоръчали, също са платили, когато са отишли
да гледат филма, нали? Освен това другите, на когото те са казали, също са си
платили, за да го гледат! Получихте ли чек от киното с благодарности за
препоръките? НЕ! Човекът, на когото препоръчахте филма, получил ли е чек? НЕ!
Платиха ли на човека, на когото той е препоръчал филма? Разбира се, че НЕ.
Единственият човек, на когото е платено, е собственикът на киното, а вие просто
сте направили реклама вместо него. Какво щеше да бъде, ако ви плащаха за всяка
препоръка, която правите, а също и на тези, на които сте казали?
Това
е силата на Мрежовия маркетинг - на вас и на тези, на които казвате, се плаща
за това, че препоръчвате продуктите и услугите на вашата компания, които
харесвате, които ползвате и които добре познавате. Не звучи ли интригуващо?
Наистина
ли знаете какво е Мрежов маркетинг (МЛМ)?
Мрежовият
маркетинг е метод на разпространение на продукти и услуги чрез мрежа от хора,
която изграждате с помощта на опитни наставници. Получавате процент върху
оборота на цялата създадена от вас мрежа, и то всеки месец, през който тя
работи. Този метод се използва по целия свят повече от 50 години. Асоциацията
за директни продажби със седалище Вашингтон, представя индустрията на Мрежовия
маркетинг. Тази асоциация съществува повече от 100 години.
Има
повече от 1000 фирми за Мрежов маркетинг, които разпространяват стоки и услуги
за над $ 50 милиарда на година. Установено е, че само в Америка над 10 милиона
души са или почасово заети с мрежова дистрибуция, или са дистрибутори на пълен
работен ден. Десетки пъти повече са купувачите.
Ето
го и общоприетия мит: Мрежовият маркетинг не работи. Големите шефове правят
всичките пари за сметка на нисшестоящите. Е, Мрежовият маркетинг РАБОТИ, ако
вие работите. Това, което обикновено не работи, е частна компания, продукт или
дистрибутор. Трябва да решите за себе си дали ще работите вие или избраната от
вас компания, или пък продуктът.
Нека
разгледаме мита "големите хора срещу малките хора". Обикновено
хората, които разпространяват този мит, очакват да получават доходи без особени
усилия, независимо от техния принос и резултатите на организацията им. В
Мрежовият маркетинг хората, които привличат, обучават и мотивират най-много
хора, печелят най-много пари. Ако вие продавате или консумирате продукти на
стойност 100 лева всеки месец и плюс това изградите организация от 100 човека,
които правят същото, вие ще печелите много повече - сто пъти повече, за да
бъдем по-точни, от човека, който само продава (консумира) за 100 лева на месец.
Така е честно! Защо някой ще печели колкото вас, ако не е положил същото усилие
като вас?
Пирамида
ли е?
Какво
в действителност представлява пирамидата? Организационна структура, където
хората на върха правят повече пари от тези под тях. Всяка организация е
пирамида!
Проблемът с обикновените компании е следният: съществува структура,
чрез която собственикът печели от усилията на всеки свой работник, но тези
работници нямат възможността да печелят толкова, колкото Собственикът, а камо
ли повече от него.
Чували ли сте някога за вицепрезидент, които печели повече
пари от Собственика? Печелил ли е някога средния мениджър повече от президента
на компанията? Разбира се, че не! Обикновеният модел просто не е справедлив за
по-нисшестоящите работници. Без значение какво усилие полагат, те никога няма
да спечелят толкова пари, колкото тези над тях.
В
Мрежовия маркетинг обаче вие изграждате доходите си като процент от продукцията
(оборота) на всеки във вашата организация, без значение дали сте ги включили
(спонсорирали) лично, или те са включени от ваш сътрудник. Всеки човек във
вашата организация може да прави същото, и така вие създавате ситуация, където
всеки може да печели еднакво. Това е възможно най-справедливата съществуваща
структура, защото всеки може да създаде абсолютно същата ситуация.
Благодарение
на Мрежовия маркетинг хората под вас могат да печелят даже повече от вас,
просто защото могат да достигнат до нива, където вие не можете. Всеки печели в
своята организация само до определен брой нива в дълбочина. Ако някой създаде
по-голям обем на нивата, отколкото вие във вашите, и някои от тези нива са
извън вашите възможности да достигнете до тях, този човек може в действителност
да направи повече пари от вас, въпреки че той стои ПОД вас!
Това
прави МЛМ абсолютно НАЙ-ЧЕСТНАТА съществуваща система, защото тя компенсира
хората въз основа на техния принос и усилия, а не въз основа на това къде стоят
в системата. Още веднъж, защо някой ще печели колкото вас, ако не полага същите
усилия, които вие полагате?


Няма коментари:
Публикуване на коментар